1.     Kasuta tugiratast ning ühenda haagis auto küljest lahti. Paigalda ratastele tõkiskingad.

2.     Haagisele on paigaldatud peale lood (ahju kõrval), esmalt reguleeri tugirattaga haagis loodi ja siis esimest poolt natukene allapoole. Kinnita tagumised tugijalad ja keri tugijalad täiesti alla nii, et nad enam ei liiguks (kõikide tugijalgade alla aseta plaat). Kui tagumised tugijalad on paigas, siis keera tugiratast nii palju, et haagis oleks loodis. Seejärel kinnita esimesed tugijalad nii, et nad enam ei liiguks. Nüüd võib tugiratast vähemaks keerata, ohutuse mõttes võiks tugiratas siiski jääda 1cm maapinnast.

3.     Paigalda ahjule korsten (korsten koosneb kahest osast).

4.     Ilma veeta on kümblustünni kütmine keelatud! Läbipõlemisoht! Täida kümblustünn veega. Veendu, et äravoolutrapp oleks suletud.

5.     Enne kütmist peab olema ülemine toru veel all vähemalt 5cm! Läbipõlemisoht!


6.     Kui ülemine toru on vee all, võib alustada kütmisega. Kümblustünn soojeneb kiiremini, kui tal on kate peal. Vett vahepeal segades soojeneb vesi samuti kiiremini. Kümblustünn soojeneb umbes 2-3 tundi.

7.     Kütmiseks sobivad ainult küttepuud.

8.     Suvel on tünni veetemperatuur maitse asi. Talvel on ideaalne temperatuuri vahemik 37-39 kraadi. Alla kehatemperatuuri hakkab pikapeale tünnis külm. üle 39 kraadises vees kaua vastu ei pea. See ei pruugi olla tervislik just eriti südameprobleemidega ja kõrge vererõhuga inimestele. Talvel kandke tünnis mütsi, et pea soojas oleks. Soe veeaur hoiab soojas keha ja näo, mis võimaldab tünni nautida palju tunde ilma külma kartmata.

9.     Kümblustünni ei tohi enne veest tühjaks lasta, kui söed on täielikult kustunud. Läbipõlemisoht! Kümblustünni veeväljalase on haagise tagaosas, soovi korral saab kasutada komplektis olevat voolikut. NB! Talvisel perioodil tuleb lisaks tünnile lasta tühjaks ka ahi.

10. Kasuta kümblustünni puhastamiseks ainult pehmest materjalist svammi või kaltsu.

11. Kümblustünn mahutab korraga 8-10 inimest!

12. Ära kasuta kümblustünni olles alkoholijoobes! Uppumisoht!

13. Lastel kümblustünnis olemine lubatud vaid täiskasvanu järelvalve all!

 

Kindlasti ära tee nii:

1. Ära küta tünni enne, kui ülemine toru on vee all.

2. Ära täida kümblustünni, kui haagis ei ole asetatud tugijalgadele.

3. Ära vea veega täidetud haagist.

4. Ära kasuta kümblustünni sisenemiseks haagise poritiibu ega muid selleks mitte ette nähtud kohti. Kasuta sisenemiseks redelit ning sisene haagise tagaosast.

5. Ära lase tünnist vett välja enne, kui ahi on täielikult kustunud ja jahtunud.

6. Ära jäta talvel tünni ega ahju tühjaks laskmata, kui on külmumisoht.